ERJ-P06D1002V
Panasonic
Res Thick Film 0805 10K Ohm 0.5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJP06D1002V
  • Part No:
    ERJ-P06D1002V
  • Resistance Value:
    10 KOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    0805
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C