ERJ-P03F7683V
Panasonic
Res Thick Film 0603 768K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJP03F7683V
  • Part No:
    ERJ-P03F7683V
  • Resistance Value:
    768 KOhm
  • Power Rating:
    0.2 (1/5) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C