ERJ-P03D2370V
Panasonic
Res Thick Film 0603 237 Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±150ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJP03D2370V
  • Part No:
    ERJ-P03D2370V
  • Resistance Value:
    237 Ohm
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±150 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C