ERJ-B3CFR03V
Panasonic
Res Thick Film 0508 0.03 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/A°C to 300ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJB3CFR03V
  • Part No:
    ERJ-B3CFR03V
  • Resistance Value:
    30 MOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    0 to 300 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C