ERJ-B3BJ2R7V
Panasonic
Res Thick Film 0508 2.7 Ohm 5% 0.33W(1/3W) A±200ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJB3BJ2R7V
  • Part No:
    ERJ-B3BJ2R7V
  • Resistance Value:
    2.7 Ohm
  • Power Rating:
    0.33 (1/3) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C