ERJ-B3BFR36V
Panasonic
Res Thick Film 0508 0.36 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/A°C to 200ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJB3BFR36V
  • Part No:
    ERJ-B3BFR36V
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    360 mOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0508
  • Temperature Coefficient:
    0 to 200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C