ERJ-B3BF3R9V
Panasonic
Res Thick Film 0508 3.9 Ohm 1% 0.33W(1/3W) A±100ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERJB3BF3R9V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERJ-B3BF3R9V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    3.9 Ohm
  • Power Rating:
    0.33 (1/3) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0508
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C