ERJ-B2CJR033V
Panasonic
Res Thick Film 0612 0.033 Ohm 5% 1W 0ppm/A°C to 200ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJB2CJR033V
  • Part No:
    ERJ-B2CJR033V
  • Resistance Value:
    33 mOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    0 to 200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C