ERJ-B2BJ2R4V
Panasonic
Res Thick Film 0612 2.4 Ohm 5% 1W A±200ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJB2BJ2R4V
  • Part No:
    ERJ-B2BJ2R4V
  • Resistance Value:
    2.4 Ohm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C