ERJ-B2BFR75V
Panasonic
Res Thick Film 0612 0.75 Ohm 1% 1W A±100ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJB2BFR75V
  • Part No:
    ERJ-B2BFR75V
  • Resistance Value:
    750 mOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C