ERJ-B2BF3R6V
Panasonic
Res Thick Film 0612 3.6 Ohm 1% 1W A±100ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJB2BF3R6V
  • Part No:
    ERJ-B2BF3R6V
  • Resistance Value:
    3.6 Ohm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C