ERJ-B2AJ242V
Panasonic
Res Thick Film 0612 2.4K Ohm 5% 0.75W(3/4W) A±200ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERJB2AJ242V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERJ-B2AJ242V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    2.4 KOhm
  • Power Rating:
    0.75 (3/4) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    0612
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C