ERJ-B1BF2R4U
Panasonic
Res Thick Film 1020 2.4 Ohm 1% 2W A±100ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJB1BF2R4U
  • Part No:
    ERJ-B1BF2R4U
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    2.4 Ohm
  • Power Rating:
    2 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    1020
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C