ERJ-A1CJR024U
Panasonic
Res Thick Film 1225 0.024 Ohm 5% 1.33W A±350ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJA1CJR024U
  • Part No:
    ERJ-A1CJR024U
    EAR99
    4000
  • Resistance Value:
    24 mOhm
  • Power Rating:
    1.33 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    1225
  • Temperature Coefficient:
    ±350 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C