ERJ-A1BF8R2U
Panasonic
Res Thick Film 1225 8.2 Ohm 1% 1.33W A±100ppm/A°C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJA1BF8R2U
  • Part No:
    ERJ-A1BF8R2U
    EAR99
    4000
  • Resistance Value:
    8.2 Ohm
  • Power Rating:
    1.33 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    1225
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C