ERJ-8GEYJ151V
Panasonic
Res Thick Film 1206 150 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERJ8GEYJ151V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERJ-8GEYJ151V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    150 Ohm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    1206
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C