ERJ-3RBD3301V
Panasonic
Res Thick Film 0603 3.3K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERJ3RBD3301V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERJ-3RBD3301V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    3.3 KOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C