ERJ-3GEYJ683V
Panasonic
The ERJ-3GEYJ683V is a 0603 thick film chip resistor featuring a 68 kΩ resistance, ±5% tolerance, and a 0.1W power rating.
Description +
Search Keywords: ERJ3GEYJ683V
  • Part No:
    ERJ-3GEYJ683V
  • Resistance Value:
    68 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±200 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C