ERJ-3EKF4871V
Panasonic
Res Thick Film 0603 4.87K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ3EKF4871V
  • Part No:
    ERJ-3EKF4871V
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    4.87 KOhm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C