ERJ-2RKF5490X
Panasonic
The ERJ-2RKF5490X is a 549 Ω, ±1% tolerance, 0.1W precision thick film chip resistor in a 0402 package.
Description +
Search Keywords: ERJ2RKF5490X
  • Part No:
    ERJ-2RKF5490X
  • Resistance Value:
    549 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C