ERJ-14NF2003U
Panasonic
Res Thick Film 1210 200K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERJ14NF2003U
  • Part No:
    ERJ-14NF2003U
  • Resistance Value:
    200 KOhm
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C