ERG-2SJ331
Panasonic
Res Metal Oxide Film 330 Ohm 5% 2W ±350ppm/°C Conformal Coated AXL Bulk
Description +
Search Keywords: ERG2SJ331
  • Part No:
    ERG-2SJ331
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    330 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±350 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 200 °C
  • Dimension:
    12 x 4 mm
  • Terminal Pitch:
    N/R
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 4
Can Ship immediately Buy all 4 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000