ERG-2SJ153V
Panasonic
Res Metal Oxide Film 15K Ohm 5% 2W ±350ppm/°C Conformal Coated AXL Automotive Tape and Box
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERG2SJ153V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERG-2SJ153V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    2 W
  • Resistance Value:
    15 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±350 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 200 °C
  • Packaging:
    Ammo
  • Dimension:
    12 x 4 mm
  • Terminal Pitch:
    N/R
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 178
Can Ship immediately Buy all 178 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000