ERG-1SJ620
Panasonic
Res Metal Oxide Film 62 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Conformal Coated AXL Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: ERG1SJ620
  • Part No:
    ERG-1SJ620
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    62 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±350 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 200 °C
  • Dimension:
    9 x 2.8 mm