ERB-RE2R50V
Panasonic
Fuse Chip Fast Acting 2.5A 32V SMD Solder Pad 0603 1.6 X 0.8 X 0.54mm T/R UL/cUL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERBRE2R50V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERB-RE2R50V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Type:
    Chip
  • Fuse Size:
    1.6 x 0.8 x 0.54 mm
  • Acting:
    Fast
  • Current Rating:
    2.5 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    N/A
  • Maximum DC Voltage Rating:
    32 V