ERA-6APB433V
Panasonic
Res Thin Film 0805 43K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±15ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERA6APB433V
  • Part No:
    ERA-6APB433V
  • Resistance Value:
    43 KOhm
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±15 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C