ERA-6AEB622V
Panasonic
The ERA-6AEB622V is a high-reliability, 6.2 kΩ thin-film chip resistor in an 0805 package with a ±0.1% tolerance and a TCR of ...
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The ERA-6AEB622V is a high-reliability, 6.2 kΩ thin-film chip resistor in an 0805 package with a ±0.1% tolerance and a TCR of ±25 ppm/K.
Search Keywords: ERA6AEB622V
  • Part No:
    ERA-6AEB622V
  • Resistance Value:
    6.2 KOhm
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C