ERA-6AEB2492V
Panasonic
The ERA-6AEB2492V is a high-reliability, AEC-Q200 compliant thin film chip resistor offering a 24.9 kΩ resistance in an 0805 p ...
Description +
The ERA-6AEB2492V is a high-reliability, AEC-Q200 compliant thin film chip resistor offering a 24.9 kΩ resistance in an 0805 package.
Search Keywords: ERA6AEB2492V
  • Part No:
    ERA-6AEB2492V
  • Resistance Value:
    24.9 KOhm
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C