ERA-6AEB2372V
Panasonic
The ERA-6AEB2372V is a high-reliability thin film chip resistor with a resistance of 23.7 kΩ, a ±0.1% tolerance, and a power r ...
Description +
The ERA-6AEB2372V is a high-reliability thin film chip resistor with a resistance of 23.7 kΩ, a ±0.1% tolerance, and a power rating of 0.125 W in an 0805 package.
Search Keywords: ERA6AEB2372V
  • Part No:
    ERA-6AEB2372V
  • Resistance Value:
    23.7 KOhm
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C