ERA-6AEB1402V
Panasonic
Res Thin Film 0805 14K Ohm 0.1% 0.125W(1/8W) ±25ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERA6AEB1402V
  • Part No:
    ERA-6AEB1402V
  • Resistance Value:
    14 KOhm
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C