ERA-3YED271V
Panasonic
Res Metal Film 0603 270 Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Pad SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERA3YED271V
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERA-3YED271V
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    5000
  • Resistance Value:
    270 Ohm
  • Power Rating:
    0.1 (1/10) W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    0603
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C