ERA-3AEB1622V
Panasonic
The ERA-3AEB1622V is a high-reliability, AEC-Q200 compliant thin-film chip resistor with a resistance of 1.6 kΩ in a 0603 pack ...
Description +
The ERA-3AEB1622V is a high-reliability, AEC-Q200 compliant thin-film chip resistor with a resistance of 1.6 kΩ in a 0603 package.
Search Keywords: ERA3AEB1622V
  • Part No:
    ERA-3AEB1622V
  • Resistance Value:
    16.2 KOhm
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C