ERA-3AEB131V
Panasonic
Res Thin Film 0603 130 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERA3AEB131V
  • Part No:
    ERA-3AEB131V
  • Resistance Value:
    130 Ohm
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 4,000
Ships today, if you order in Buy all 4,000 in-stock or the regular minimum order quantity of 5000