ERA-2AEB2871X
Panasonic
Res Thin Film 0402 2.87K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Description +
Search Keywords: ERA2AEB2871X
  • Part No:
    ERA-2AEB2871X
  • Resistance Value:
    2.87 KOhm
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C