- ERA-2AEB202X
Description
Res Thin Film 0402 2K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Search Keywords: ERA2AEB202X
Supplier:Panasonic
Part No:ERA-2AEB202X
Reel Pack:
Resistance Value:2 KOhm
Power Rating:0.063 (1/16) W
Tolerance:0.1 %
Case Size:0402
Temperature Coefficient:±25 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 155 °C