ERA-2AEB1580X
Panasonic
Res Thin Film 0402 158 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ERA2AEB1580X
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ERA-2AEB1580X
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Resistance Value:
    158 Ohm
  • Power Rating:
    0.063 (1/16) W
  • Tolerance:
    0.1 %
  • Case Size:
    0402
  • Temperature Coefficient:
    ±25 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C