ERA-1AEB202C
Panasonic
Chip Resistor - 2 kOhms - ±0.1% Tolerance - 0.05W - Thin Film - ±25ppm/°C Temperature Coefficient - 0201 (0603 Metric) Package ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Chip Resistor - 2 kOhms - ±0.1% Tolerance - 0.05W - Thin Film - ±25ppm/°C Temperature Coefficient - 0201 (0603 Metric) Package - Surface Mount.