ELJ-RF3N9DF
Panasonic
Inductor High Frequency Chip Laser Cut 3.9nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 360mA 150mOhm DCR 0402 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELJRF3N9DF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ELJ-RF3N9DF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Inductance:
    3.9 nH
  • Type:
    High Frequency Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    0.3 nH
  • Technology:
    Laser Cut
  • Maximum DC Current:
    360 mA
  • Maximum DC Resistance:
    150 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C