ELC-09D470F
Panasonic
Choke Wirewound 47uH 10% 10KHz Ferrite 1.2A 110mOhm DCR RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELC09D470F
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ELC-09D470F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    SG
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Inductance:
    47 uH
  • Type:
    Choke
  • Impedance:
    N/A
  • Lead Pitch:
    5 mm
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Resistance:
    0.11(Typ) Ohm
  • Maximum DC Current:
    1.2 A
  • Protection Style:
    N/A
  • Packaging:
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 28
Can Ship immediately Buy all 28 in-stock or the regular minimum order quantity of 500