EEU-TP1V182
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1800uF 35V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 0.018 Ohm 3250mA 5000h 135°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUTP1V182
  • Part No:
    EEU-TP1V182
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 135 °C
  • Size:
    16 x 31.5 mm
  • Voltage:
    35 VDC