EEU-TP1E222B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 2200uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 0.022 Ohm 2300mA 5000h 135°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUTP1E222B
  • Part No:
    EEU-TP1E222B
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 135 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    16 x 25 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC