EEU-TA1V221B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 765mA 2000h 125°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUTA1V221B
  • Part No:
    EEU-TA1V221B
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Size:
    10 x 16 mm
  • Voltage:
    35 VDC