EEU-TA1J330B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 33uF 63V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 410mA 2000h 125°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUTA1J330B
  • Part No:
    EEU-TA1J330B
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Size:
    10 x 12.5 mm
  • Voltage:
    63 VDC