EEU-TA1H101B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 555mA 2000h 125°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUTA1H101B
  • Part No:
    EEU-TA1H101B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Size:
    10 x 12.5 mm
  • Voltage:
    50 VDC