EEU-TA1E332
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 3300uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 3310mA 2000h 125°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUTA1E332
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    EEU-TA1E332
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Capacitance Value:
    3300 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    18 x 35.5 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC