EEU-TA1E102L
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1750mA 2000h 125°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUTA1E102L
  • Part No:
    EEU-TA1E102L
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Size:
    12.5 x 25 mm
  • Voltage:
    25 VDC