EEU-HD1V222
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 2200uF 35V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1260mA 2000h 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUHD1V222
  • Part No:
    EEU-HD1V222
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 25 mm
  • Voltage:
    35 VDC