EEU-HD1H331B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 410mA 2000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUHD1H331B
  • Part No:
    EEU-HD1H331B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    10 x 16 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    50 VDC