EEU-HD1E221B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 230mA 1000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUHD1E221B
  • Part No:
    EEU-HD1E221B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    8 x 11.5 mm
  • Voltage:
    25 VDC