EEU-HD1A222B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 2200uF 10V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 760mA 2000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EEUHD1A222B
  • Part No:
    EEU-HD1A222B
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    10 x 16 mm
  • Voltage:
    10 VDC